Edukacyjny Inkubator Przedsiębiorczości

Targi Pracy

Targi Pracy

Za nami ważne wydarzenie, 26.10.2022 r. odbyły się Targi Pracy, które są niezwykle atrakcyjną i cenioną zarówno przez pracodawców jak i przez poszukujących pracy formą bezpośredniego kontaktu, umożliwiającą skojarzenie kandydata z ofertą pracy. Oprócz pracodawców, osób bezrobotnych i poszukujących pracy w Targach udział wziął starosta Krzysztof Bieńkowski oraz zaproszeni goście.

Spotkanie rozpoczęła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, która przedstawiła możliwości uzyskania wsparcia z funduszy europejskich na rozwój działalności gospodarczej. Następnie specjaliści z PUP omówili kwestie dotyczące możliwości wsparcia przy tworzeniu miejsc pracy, oferty dla przedsiębiorców i bezrobotnych. Na końcu odbyły się konsultacje indywidualne z doradcami zawodowymi z PUP Przasnysz, specjalistami HR, wystawcami i reprezentantami przedsiębiorstw oraz doradcami zawodowymi.

Udział w Targach Pracy to ogromna szansa na rozpoczęcie kariery zawodowej poprzez bezpośredni kontakt z pracodawcami.
Dlatego bardzo się cieszymy, że tak licznie przybyły osoby poszukujące pracy i osoby, które szukają swojej ścieżki kariery zawodowej.
Mieliśmy zaszczyt gościć uznane firmy i przedsiębiorstwa z różnych branż, co sprawiło, że nasze spotkanie stało się jeszcze bardziej wartościowe.
Dla nas, jako Edukacyjnego Inkubatora Przedsiębiorczości  Targi Pracy są bardzo ważnym wydarzeniem. 
Promujemy przedsiębiorczość oraz tworzymy sprzyjające warunki do podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczych.

 

Prowadzimy działania w kierunku zwiększenia potencjału ludzkiego, pogłębieniu wykształcenia i kompetencji zawodowych niezbędnych do podjęcia pracy, tworzenia firm i innych przejawów aktywności gospodarczej i społecznej. Zapewniamy pomoc organizacyjno-techniczną, ułatwiając tworzenie i prowadzenie działalności gospodarczych.

Jesteśmy przekonani, że wszystkim uczestnikom zarówno pracodawcom jak i osobom poszukującym zatrudnienia spotkanie przyniosło wiele korzyści.
Pracodawcy mieli możliwość  pozyskania nowych pracowników oraz zaprezentowania swojej firmy i zapoznania się z ofertą konkurencji.
To znakomita okazja do podpatrzenia jak funkcjonują inne firmy – jak się prezentują, co oferują, itd. Niemal w każdej dziedzinie możemy znaleźć liderów i specjalistów. Tak też na rynku pracodawców są firmy, które mają wybitną autoprezentację, doskonałą identyfikację wizualną czy po prostu cieszą się renomą wśród kandydatów. Tym samym uczestnictwo w targach pozwala na zaczerpnięcie inspiracji, rozmowę lub wskazówki, które w przyszłości mogą zostać wykorzystane w budowaniu wizerunku marki firmy. Udział w imprezie motywuje również do rozwoju oraz może wskazać kierunek, w którym powinna podążyć firma.

Dla osób poszukujących pracy to perspektywa spotkania wielu pracodawców w jednym miejscu.
Targi Pracy dały szansę na znalezienie wymarzonej pracy, poznanie ofert firm, możliwość skonsultowania cv i listu motywacyjnego oraz uczestnictwa w prelekcjach przygotowanych przez naszych Partnerów. 
Wydarzenie skutkowało nawiązaniem bardzo ważnych kontaktów biznesowych. Było wskazówką w jaki sposób budować swoją karierę, jakich błędów nie popełniać podczas rekrutacji.
Swoje oferty pracy przedstawiały następujące firmy:
Zieliński Pasze & Agro, Ideal Work Germany , Aldo Leszek Długołęcki i Andrzej Długołęcki s.k.a, Abb, Rembud Sp. z o.o, Bel Polska Sp. z o.o., Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu, Limes Bank Spółdzielczy w Chorzelach, Kacprzak. Technologie bezpieczeństwa, Natures Sunshine.
A także: Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu , 2 Ośrodek Radioelektroniczny, Powiatowy Urząd Pracy w Przasnyszu, Medyczna Szkoła Policealna, Uczelnia Lingwistyczno- Techniczną w Przasnyszu.
Pracownicy mogli znaleźć zatrudnienie między innymi jako:
inżynier automatyk, pracownik banku, konsultant żywieniowy, specjalista ds. logistyki , specjalista ds. marketingu, kierowca samochodu ciężarowego, doradca żywieniowy, przedstawiciel handlowy, mechanik maszyn i pojazdów rolniczych, mechanik samochodów ciężarowych, pracownik w dziale produkcji.
Można było również zapoznać się z ofertami pracy za granicą za pośrednictwem agencji pośrednictwa pracy.

Pozostałe aktualności: